תתקדמו ממני: הורים ומתגייסים מספרים על הניסיון שלהם

אומרים שלכל איש יש שם, אבל השם שלנו, האוטיסטים, לא תמיד מבוטא, וגם אם מבוטא, אז בצורה שגויה. אין לנו הרבה נוכחות בתקשורת, אין לנו הרבה ייצוג, אין לנו כמעט בכלל מודל לחיקוי, מזה הורה טוב לילד על הרצף, מזה "אוטיסט טוב", איך זה "בסדר" להיות אוטיסט? תוכנית תתקדמו נותנת לנו, האוטיסטים ובני המשפחה, לראשונה, את ההזדמנות לחוות שירות חובה רגיל בצבא סדיר, 

להתמודד לבד מול מערכת גדולה, ולדרוש שיהיה לנו שם, תפקיד, מקום בחברה, מקום לבנות לעצמנו מודלים שיעניקו לנו את הבטחון וההשראה להיות מי שאנחנו. "תתקדמו ממני" הוא המקום לספר את הסיפור שלכם, האמיתי, הלא מתייפיף, הלא מתחסד, הלא מתנצל. להסביר שאין אולי, יש איך ושלמרות כל המהמורות, אף אחד לא יגיד שאין לנו מקום, אף אחד לא יוותר עלינו ויתן לנו לוותר על עצמנו, לפחד, להימנע.

יש כל כך הרבה מה ללמוד, על הדרך האישית, בית הספר, האבחון, המסמכים שביקשו ואולי שוב ביקשו, האתגרים מול מיטב, שלב בריאות הנפש, לשכת הגיוס והדפ"ר, תהליך המיון לתפקידים, ההתעקשות על מה שנכון ומתאים, הטירונות וההתבגרות, הקליטה והשירות ביחידה, החברים והמפקדים.  הכי חשוב - תנו לאחרים להצליח כמו שאתם הצלחתם. ללמוד מה לעשות נכון ומה לא.

ככל שיותר הורים וצעירים ישתפו, כך נוכיח לכולם שאנחנו חזקים ומצליחים לא פחות ואפילו יותר. תתקדמו היא תוכנית שיש בה הרבה גאווה, וזה רק בזכות הצעירים וההורים שעומדים לצידם. לא חייבים שם אמיתי, לא חייבים תמונות, אפשר תמונה עם טשטוש פנים וחייבים להגיד מאיזה מחזור.

סיפורים יש לשלוח בקובץ Word לכתובת titkadmu@gmail.com